Czy warto stosować emulsje do kąpieli dla dzieci

Nowo narodzone dziecko już od pierwszych chwil wymaga specjalnej opieki i odpowiedniej ochrony. Rodzice, chcąc zapewnić dziecku optymalne warunki muszą dbać o każdy element jego rozwoju. W procesie opieki i pielęgnacji noworodka bardzo ważne miejsce zajmuje kąpiel. To właśnie wtedy mamy możliwość zastosowania warstwy ochronnej, dzięki której skóra zostanie odpowiednio nawodniona i nawilżona, a jej pH zostanie neutralne. Jednym ze sposobów ochrony skóry dziecka jest stosowanie Oilatum emulsji do kąpieli.

Jakie składniki zawiera Oilatum baby emulsja do kąpieli?

Głównym składnikiem produktów Oilatum Baby są emolienty. Są to środki, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom:
• Nawilżenia
• Natłuszczenia
• Elastyczności skóry
To właśnie dzięki nim, skóra noworodka posiada odpowiednią ochronę, jest odporna na stany zapalne oraz uszkodzenia mechaniczne. Emolienty są najbezpieczniejszym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry noworodków, który utrzymuje właściwe pH skóry.

Dlaczego sama woda nie wystarczy?

Wydawać by się mogło, że czysta woda jest najlepszym produktem do kąpieli dla dzieci, ponieważ nie zawiera żadnych dodatkowych substancji, które mogłyby podrażnić wrażliwą skórę noworodka. Warto jednak wiedzieć, że stosowanie czystej wody może wysuszyć i podrażnić skórę dziecka, więc nie jest to do końca dobre rozwiązanie.

 

Czy warto stosować emulsję do kąpieli?

 

Odpowiednio dobrana emulsja powinna być podstawą wyposażenia noworodka. Nowoczesne produkty z linii Oilatum Baby zapewnią skórze odpowiedni poziom ochrony.

2 Comments

  1. Sam produkt super. Ale cena trochę za wysoka..

  2. Dorota, komfort dziecka jest zawsze bezcenny! 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*