Czy skóra dzieci wymaga odpowiednio dobranej pielęgnacji

Kąpiel niemowlaka jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Delikatna, wrażliwa na uszkodzenia skóra wymaga odpowiedniej ochrony i zabezpieczenia, Wybierając właściwe kosmetyki możemy mieć pewność, że skóra naszego maluszka jest odpowiednio chroniona, oraz że pozostanie miękka i gładka.

Jakich kosmetyków powinniśmy używać?

Szukając kosmetyków do pielęgnacji skóry dziecka, warto wybierać te, które zostały stworzone z myślą o dzieciach. Seria preparatów Oilatum Baby to kosmetyki dedykowane dzieciom, które pomagają utrzymać barierę ochronną na skórze oraz utrzymują naturalne pH. Dodatkowo Oilatum Baby krem i Oilatum balsam do ciała odpowiednio nawilżają i natłuszczają skórę, co zapobiega wysuszeniom i łuszczeniu się naskórka.

Jakich kosmetyków nie powinniśmy używać?

Mówiąc o pielęgnacji skóry noworodka zabronione są kosmetyki dla dorosłych, ponieważ mogą one wywołać liczne podrażnienia i alergie. Warto również zrezygnować z czystej wody, ponieważ może ona wysuszyć skórę dziecka. Najlepszym rozwiązaniem są kosmetyki typu Oilatum, dzięki którym nie musimy martwić się, że naskórek dziecka zostanie podrażniony.

Dzieci ze skłonnością do alergii

Bardzo często skóra noworodków ma skłonność do alergii. Ponieważ podstawową formą pielęgnacji u dzieci jest kąpiel, zastosowanie Oilatum Baby emulsji do kąpieli pomoże zapobiec alergiom i podrażnieniom. Wystarczy jedna nakrętka Oilatum, aby przygotować kąpiel, a więc jest to wygodny i wydajny produkt.

2 Comments

  1. Najlepsze kosmetyki pomoże wam dobrać dermatolog

  2. Ja Oilatum używam nie tylko dla dzieci, lecz także dla siebie. Polecam!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*